CERN excursie klas 6

15-02-2018

Vorige week hadden 23 leerlingen en 2 begeleiders, dhr. Cioffi en mevr. Stadermann de kans om het CERN in Genève, Zwitserland, te bezoeken. 

Het meest bekende onderzoeksinstrument van CERN is LHC (Large Hadron Collider), veruit de krachtigste deeltjesversneller ter wereld. Maar CERN is vooral ook de plek waar duizenden fysici en ingenieurs werken om de kennis van de fundamentele structuur van het universum uit te breiden. Onze leerlingen mochten twee dagen achter de schermen van CERN doorbrengen, met dank aan de Nederlandse Natuurkundigen Vereniging die deze reis organiseerde. In onze lessen proberen we leerlingen de kennis uit verschillende vakken te laten combineren om de wereld om ons heen beter te begrijpen. Maar het, mooist is het natuurlijk als je deze bijzondere plek echt kunt bezoeken en door je eigen ervaring de wetenschap nog beter gaat begrijpen. Het doel van onze reis naar CERN gaat dan ook veel verder dan het leren van informatie over deeltjesfysica en kwantummechanica. Er zijn weinig andere plaatsen op aarde waar tegelijkertijd fundamentele, natuurkundige en filosofische vragen onderzocht worden. En na een wat aarzelende eerste dag gingen onze leerlingen op een gegeven moment vrijuit vragen stellen. Mooi om mee te maken. Ook maakte het gewone leven van wetenschappers maakte indruk. Tijdens de lunch in de cafetaria van CERN zagen we vele mensen (gelukkig bijna even veel vrouwen als mannen!) uit werkelijk alle delen van de wereld. Prachtig om te zien hoe wetenschap ze allemaal daar samenbrengt. Het was dus in alle opzichten een geslaagde excursie.

afbeelding afbeelding afbeelding afbeelding

WELKOM! DEZE WEBSITE MAAKT GEBRUIK VAN COOKIES


Op onze website maken we gebruik van functionele - en analytische cookies om de website optimaal te laten functioneren en waar mogelijk te verbeteren. Deze cookies verzamelen geen persoonsgegevens.
Veel leesplezier!

Akkoord met de cookies